W dniu 26 maja 2010 od godziny 21 na Starym Rynku w Poznaniu (koło Nepomucena) będziemy poszukiwali i rejestrowali wszelkie objawy szczęścia. Szczególnie zapraszamy wszystkie Matki, w dniu ich święta oraz dzieci. Wasi bracia i mężowie już tu byli , w trakcie Nocy Muzeów. Matko! Pamiętaj ! Dziecko Twoim największym szczęściem. Przyjdź koniecznie, uszczęśliwiamy fotograficznie.

 

Paradoks. Postęp technologiczny, łatwość i powszechna dostępność zapisu cyfrowego nie przez wszystkich fotografujących postrzegana jest wyłącznie pozytywnie. Banalność technologiczna daje niewielki margines swobody, na twórcze poszukiwania w obrębie samej fotograficznej materii. Drukowane w punktach usługowych obrazy są technologicznie jednakowe. Lśniące, martwe, lustrzane tafle...

 

 

 

Każdy ze świetlicowiczów, w ustalonej kolejności, fotografował aparatem Zorki IV wybrane miejsca w Poznaniu. Poszczególne motywy były naświetlane wielokrotnie na tej samej klatce czarno-białego filmu. Otrzymaliśmy symultaniczne, wizualne struktury, które nie są wyłącznie prostą sumą indywidualnego spojrzenia każdego z nas na dany obiekt.

 

30 maja 2010 roku podczas wysokich stanów wody na Warcie, wyruszyliśmy wcześnie rano szlakiem poznańskich mostów . Zaczynając od mostu kolejowego między Garbarami a Ostrowem Tumskim przesuwaliśmy się wzdłuż Warty na południe fotografując kolejne mosty .